Horníci trefili zlatou žílu!

V nejvyšší české discgolfové soutěži máme medaile

Prodloužený víkend byl našimi členy věnován nejvyšší české discgolfové soutěži Czech discgolf tour 2024 a to třídennímu turnaji Běchovický trn.
Dovolím si podotknout, že discgolf hraju necelé dva roky, ale na klasické hřiště v Běchovicích, pro jeho nekonečně dlouhé jamky a jejich obtížnosti, si netroufnu. A tak mě vůbec nepřekvapuje, že se tam konal jeden z turnajů nejvyšší české soutěže.

Běchovického trnu se zúčastnilo celkem 5 horníků. Pevný layout turnaje byl pro turnaj upraven a jak prozradil pořadatel Ultimo z.s., na úpravě se podílel i Jakub Semerád. Layout byl rozdělen podle kategorií. Kategorie MPO, MA40 a MJ15 měly dlouhý layout a kategorie FPO a  MA3 měly zkrácený layout. Prohlédnout si jednotlivé jamky umožnil virtuální caddy book, kde jsou i záznamy z přeletu dronem. 

Výsledky horníků 

kategorie MA3 - Filip "Kratabomba" Kratochvíl dobyl 1.místo  a Michal Samec obsadil 4. místo
kategorie MA40 - Martin "Mumu" Malý obsadil 2. místo
kategorie FPO - Terka Zahradníková 10.místo
kategorie MPO - Lukáš Pelikán 51. místo

Druhý den turnaje poskytl Filip rozhovor pořadatelům, ve kterém jim sdělil, že je velice rád, že se může turnaje zúčastnit. Moc se mu líbil upravený layout a kladně hodnotil zkrácený layout pro jeho kategorii. Zkráceným layoutem potvrdil, že tím je turnaj hratelný a zajímavý pro hráče s nižším ratingem a je to cesta, jak tyto hráče motivovat k tomu, aby se takového turnaje nebáli a zkusili si ho. Nakonec rozhovoru ocenil vysokou úroveň organizace turnaje.
A jak sám Filip prožíval svojí cestu k vítězství zakončenou obrovskou radostí tak, že při vyhlášení na stupně vítězů házel kotrmelce? Pojďme to s ním prožít.

"Tento turnaj byl bezpochyby můj nejlepší v životě. Všechny tři kola jsem šel vysoce nad svůj rating. Na své poměry posbíral hodně birdieček (v prvním kole 7...). Po druhém kole jsem byl sdíleným lídrem a bál jsem se co se mnou tlak udělá. Naštěstí jsem opět začal třemi birdiečky a nad svým hlavním soupeřem jsem držel náskok. Na 9. jamce mi pak pomohlo velmi štěstí kdy jsem trefil z 55metrů vyvýšený koš. Druhou část hřiště jsem zahrál o něco hůře a dal tak svému soupeři šanci souboj vyrovnat. Nakonec jsem si však vedení pohlídal a mohl si naplno užít vítězství kterého si moc vážím! Velký dík patří Lukáši Hlobilovi se kterým jsme se celá dvě kola střídali ve vedení a svedli intenzivní bitvu o výhru, kterou by si zasloužil stejně, ne-li více než já. MuMákovi za jeho rady a poznámky k technice i k taktice hry. Klukům a holkám z Ultima a DGCP za organizaci turnaje. Nejvíce pak mé Terezce bez které bych se na tento turnaj asi ani nepřihlásil a je mi oporou neustále."

Velká gratulace za skvělé výsledky všem našim horníkům. Sajmee

V dřívějším článku jsem psala, že vyzpovídám našeho trenéra Martina "Mumu" ohledně mistrovství v turnaji dvojic...slovo držím, a tak přidávám jeho odpovědi na moje zvídavé otázky :D

Jak dlouho hraješ turnaje dvojic s Michalem?
Michal mě oslovil s nabídkou zahrát si spolu MČR Doubles v Uničově letos na Ledové Lednové Kadani. Deblovou premiéru jsme si odbyli myslím v březnu právě v Kadani, kde jsme vyhráli. Na tomto turnaji jsme si sedli jak herně, tak i lidsky což si myslím že je v doublech hodně důležité. A druhým turnajem už bylo přímo MČR Doubles v Uničově. Věřím, že letos ještě jeden turnaj v deblech dáme a co bude příští rok se uvidí.

Připravoval ses nějak speciálně na MČR dvojic?
Ne, na turnaj v Uničově jsem se nijak speciálně nepřipravoval. Drží mě v kondici celoroční trénink, který směřuji především k náročnějším soutěžím, jako je první liga a vybrané turnaje druhé ligy. S odstupem času však musím uznat, že by se pár tréninků zaměřených přímo na herní strategie hraných formátů hodilo. Udělali jsme v nich pár zbytečných chyb, které pramenily spíše z nedostatku zkušeností. Některé věci si člověk prostě musí osahat v praxi.

Jak jsi oslavil vaše vítězství?
Popravdě vlastně nijak. Já na velké oslavy moc nejsem. Navíc jsme hráli na druhém konci republiky a čekala nás víc jak čtyřhodinová cesta domů, takže na žádné oslavy čas nebyl. Samozřejmě potěší gratulace od spoluhráčů a kamarádů což je vlastně pro mne taková forma oslavy.

Doporučil bys turnaj dvojic začínajícím discgolfistům?
Jednoznačně ano. Ideálně s člověkem se kterým si sednete lidsky. Zatímco discgolf je v jádru individuálním sportem, turnaje ve dvojicích mu dodávají úplně jiný rozměr. Hra s parťákem vás motivujete nejen k lepším výkonům, ale také sdílíte radost z povedených hodů i drobná zklamání. Jak už jsem říkal je to hodně o tom aby si lidé lidsky. Pak je to úplně jiný discgolf a určitě doporučuji vyzkoušet. Na výkonnosti nezáleží.

Na jaký turnaj se nyní připravuješ?
V blízkém horizontu jsou to obě mistrovství republiky. Hlavní je pro mne MČR Masters, které se koná ve Vacenovicích. Tam jsem ještě nehrál a moc se tam těším. Na místní hřiště slyším jen samou chválu. Tento turnaj je pro mne vrchol letošní sezóny, takže speciálně na tento turnaj se připravuji a rád bych tam zahrál dobrý výsledek.
Hned o týden později bude MČR v nejprestižnějších kategoriích MPO a FPO na Chřibech, kam jedu hlavně kvůli náročnému hřišti. Další turnaje na které se budu připravovat je poslední turnaj první ligy který se bude konat v Budišově nad Budišovkou a pak ještě Moravian Open na Svinci.

Discgolfový klub Horníci Kladno byl založen s cílem propagovat discgolf v Kladně a okolí jako sport, který je přístupný všem bez ohledu na věk, pohlaví či dovednosti.

Náš klub je otevřen všem, kteří se chtějí tento parádní sport učit, rozvíjet a posouvat dál. Pojďte společně těžit discgolf v Kladně. Těšíme se na vás.

Sledujte nás

© 2023 Discgolf Klub Kladno z.s. Všechna práva vyhrazena.