Horníci Kladno

Náš oficiální název je Discgolf klub Kladno z.s., pod tímto názvem komunikujeme s úřady, partnery a jsme vedeni v rejstříků spolků. V komunikaci, soutěžních kláních, ale i jinde vystupujeme se zjednodušeným názvem DGK Horníci Kladno, nebo jen Horníci.

Kdy a kde se vzal discgolf v Kladně

První hřiště se v Kladně objevilo již v roce 2013. Umístěno bylo v Sítenském údolí a mělo 9 jamek, design a realizaci hřiště měla na starost discgolfovahriste.cz. Hřiště umístěné v centru města se brzo začalo těšit zájmu zvědavých obyvatel a zanedlouho vznikl i první kroužek pro děti, který vedl Jakub Čamek alias Banán. A tak vznikl i první neoficiální klub Banáni Kladno, který bohužel dnes již neexistuje, ale na jehož tradici navazujeme. O další rozvoj a pořádání turnajů v Kladně se starala skupinka lidí v čele s Martinem Dragounem, Jakubem Kožarem a Vašky Bednářem a Tyburcem. V roce 2016 se na hřišti začal objevovat i Martin "MuMu" Malý, který discgolfu propadl. MuMák dnes patří mezi nejlepší hráče discgolfu v kategorii Masters v ČR a je i jeho propagátorem.

Hřiště v Sítenském údolí dnes již nenajdete. Nárůst počtu hráčů, pohyb nehrajících občanů a pejskařů nešel rozumě skloubit, a proto bylo rozhodnuto v roce 2017 o zrušení hřiště. Kladno se na krátkou chvíli ocitlo bez hřiště, ale i tak bylo možné občas vidět v údolí discgolfisty, kteří připravovali turnaje na přenosných koších.

Nové hřiště Lesík

Zůstali jsme aktivní a ve spolupráci s městem jsme začali hledat novou lokalitu. Volba padla na oblast zvanou Lesík, která v té době procházela rozsáhlými úpravami a revitalizací.  Na stavbě hřiště jsme se aktivně podíleli pod vedením Ultimo.cz. Nechte si od MuMáka při tréninku vyprávět, jak si pamatuje, který koš vykopal, zabetonoval a která výhoziště vlastnoručně osazoval. Design hřiště je dílem zejména Martina Dragouna a Pavla Voloczeka (ultimo.cz). 

A tak v roce 2016 vzniklo hřiště, na kterém si dnes můžete zahrát tak, jak ho znáte. Začala tím i doba, kdy se Martin Dragoun a Kuba Kožar z rodinných důvodů z kladenského discgolfu postupně stáhli, stejně tak i Vaškové, kteří se z Kladna odstěhovali. Nová lokalita mimo centrum města také znamenala dočasný útlum. Pár měsíců si MuMák mohl užívat hřiště sám pro sebe. Postupně se zde začali objevovat nové tváře. Opětovnému růstu discgolfu v Kladně, stejně jako po celé ČR, pomohlo období covidu. Discgolf byl jeden z mála sportů, který umožnoval sportovní vyžití a bylo jej možno absolvovat i ve více lidech. Na hřišti se začali objevovat nové "partičky" a hřiště začalo ožívat.

Už v době vzniku nového hřiště se objevovaly myšlenky na vznik oficiálního klubu, ale rodinné důvody, stěhování a nedostatek času tyto plány na chvíli odsunuly.

Já chci kladenský dres

Jo, tak i takhle se dá založit klub.

S rostoucím počtem hráčů a díky blízkosti Prahy se část kladenských hráčů přihlásila do nejbližšího pražského discgolfového klubu, někteří i dále. Touha ukázat, že jsme z Kladna a obléknout modrobílou byla ale silnější. A tak se kolem nejsilnějšího jádra začala rodit myšlenka založení Horníků.

Na začátku roku 2023 jsme začali pod vedením MuMáka s prvními discgolfovými tréninky, v létě jsme uspořádali první turnaje pod záštitou stále neoficiálního kladenského klubu. Koncem srpna jsme se sešli na ustavující schůzi, na které byl položen základní kámen našeho klubu. Na konci roku 2023 byl náš klub oficiálně zaregistrován a tím se začala psát naše historie.

Jsme rádi, že jsme její součástí a ty se k nám neváhej přidat!
Jde se rubat!

Ten v pozadí a trenér MuMu - Martin Malý

Horníci Kladno

Zakládající pětice našeho Kladenského klubu a zároveň výkonná rada Discgolf Klub Kladno z.s.

Filip Kratochvíl

Předseda spolku

Vašek Bednář

Šedá eminence

Tereza Burger

Pokladník

Tereza Zahradníková

Předsedova pravá ruka

Lukáš Burger

Já nic nedělám

Cíle spolku

  • Získat hřiště do správy, abychom se o něj mohli starat.

  • Oprava či výměna stávajících košů.

  • Hledání partnerů - příprava prostoru reklamy pro partnery.

  • Pořádání akcí pro podporu a rozvoj discgolfu - turnaje, veřejné tréninky, akademie.

  • Discgolf do kladenských škol.

Discgolfový klub Horníci Kladno byl založen s cílem propagovat discgolf v Kladně a okolí jako sport, který je přístupný všem bez ohledu na věk, pohlaví či dovednosti.

Náš klub je otevřen všem, kteří se chtějí tento parádní sport učit, rozvíjet a posouvat dál. Pojďte společně těžit discgolf v Kladně. Těšíme se na vás.

Sledujte nás

© 2023 Discgolf Klub Kladno z.s. Všechna práva vyhrazena.
Tvoje přihláška byla odeslána. Děkujeme.

Nyní prosím zaplať tebou zvolené členství, čímž potvrdíš svou přihlášku. Jakmile obdržíme tvou platbu a schválíme žádost, budeme tě informovat. Použij vhodný QR kód níže nebo můžeš správnou částku poslat bankovním převodem na číslo účtu: 131-1880380287/0100. Do kolonky "zpráva pro příjemce" uveď jméno a příjmení přihlašované osoby.

Cena
800 Kč/rok

Černo nebo hnědouhelné členství s ČADG

Doporučujeme

Cena
500 Kč/rok

Černo nebo hnědouhelné členství bez ČADG

Cena
400 Kč/rok

Zelenouhelné členství včetně ČADG

Cena
200 Kč/rok

Zelenouhelné členství bez ČADG (junioři)